Categories:

Zakup aparatu słuchowego

Podczas zakupu aparatu słuchowego w gabinetach protetycznych, sprzedawca powinien poinstruować kupującego jak używać zakupiony sprzęt. Zwykle bywa tak, że pacjent będąc w gabinecie raczej wszystko wie, albo stara się zrozumieć przekazywaną wiedzę przez protetyka słuchu.. lecz przychodząc do domu wszystko to umyka. Większość osób noszących aparaty słuchowe to osoby starsze, które mają kłopot w codziennym użytkowaniu aparatów słuchowych, w dodatku gdy są to “nowi użytkownicy” , informacje na temat obsługi, pielęgnacji itp. są często nie do ogarnięcia od razu. 

Poniżej przedstawiamy Państwu proces użytkowania aparatu słuchowego krok po kroku.

Pierwsze dni w domu 

Aparaty słuchowe muszą przyzwyczaić się do Nas, a my do nich. Dlatego też, aby nie zniechęcić się od razu, bo też tak czasami bywa, powinno się ubierać je na kilka godzin dziennie. Początkowo można używać ich w najbardziej problematycznych dla nas sytuacjach, np. podczas oglądania telewizji, wyjściu do sklepu, rozmowy z bliskimi w domu itp. Zakładanie aparatu słuchowego musimy opanować jeszcze w gabinecie protetycznym, a gdy mamy z tym problem poprośmy bliską osobę aby nam w tym pomogła. Cała ta czynność powinna odbywać się w domu przy lusterku, zawsze jest to wygodniejsza forma dojścia do wprawy. 

Gdy nie nosimy aparatów powinny leżeć w przeznaczonym do tego pudełku, najlepiej z kapsułą osuszającą, lub w osuszaczu. Więcej informacji uzyskamy w gabinecie protetycznym. Są to standardowe czynności pielęgnacyjne. Pamiętamy przy tym, że wyłączamy aparat słuchowy, zwykle odsuwając miejsce gdzie znajduje się bateria (wszystko zależy od modelu i firmy aparatu słuchowego). Jeśli chodzi o włączanie lub wyłączanie aparatów słuchowych, te informacje przekaże nam protetyk słuchu. 

Więcej na temat pielęgnacji poczytasz tutaj 🙂

Tydzień i więcej

Jeśli zostały opanowane podstawowe czynności związane z obsługą aparatów słuchowych, oraz zdążyliśmy się już do nich przyzwyczaić to pora na kolejny krok. Podczas noszenia aparatów słuchowych powinniśmy notować w jakich sytuacjach słyszymy przez nie dobrze, a w jakich nie. Gdy kupujemy aparaty słuchowe, protetyk słuchu ustawia podstawowe funkcje aby nasze uszy przyzwyczaiły się do “nowych” dźwięków. Po dłuższym używaniu aparatów słuchowych i w różnych środowiskach (głośnych, cichych) mamy pewien pogląd co nam przeszkadza lub nie. Po 2-3 tygodniach zwykle umawiana jest pierwsza wizyta po zakupie, aby właśnie poprawić ustawienia aparatów i precyzyjniej je dopasować. 

Pamiętaj!! Nie bój się pytać! Protetyk słuchu nie tylko dobiera odpowiedni aparat słuchowy, ale również jest odpowiedzialny za to abyś czuł się w nim od początku do końca dobrze. Wybieraj gabinety, w których pacjent jest na pierwszym miejscu >>> Umów się na dobór aparatów słuchowych już dziś!

Jeśli potrzebujesz więcej informacji na temat aparatów słuchowych to sprawdź Naszego Bloga.

Zapraszamy do kontaktu z Nami, chętnie odpowiemy na wszystkie pytania >>kliknij tutaj

 

Tags:

No responses yet

    Dodaj komentarz