Categories:

Ile zapłacę za aparat słuchowy?

Bywa tak, że jeszcze do końca nie powiemy pacjentowi jaki ma niedosłuch, co robić dalej, jakie funkcje mają aparaty i w jaki sposób zrekompensują utratę słuchu, a już pojawia się pytanie: ILE??? Wiele osób przychodzi do Nas z przekonaniem, że nie stać ich na aparaty słuchowe. Są również osoby, które zwlekają z zakupem, ponieważ myślą, że cena aparatów słuchowych jest wysoka, nie zważając na swój dyskomfort. Nic bardziej mylnego. Ten post powstał po to, aby rozwiać kilka wątpliwości.

Jeśli chcesz sprawdzić swój słuch kliknij tutaj. Po wstępnej analizie otrzymasz informację co dalej. Pamiętaj, że badania słuchu wykonywane są w gabinetach protetyki słuchu, tam otrzymasz rzetelny wynik.

Od czego zależy cena aparatu?

Jak każdy sprzęt elektroniczny, bywa tańszy i droższy, z funkcjami podstawowymi lub w wersji rozbudowanej. Przeznaczony dla użytkowników biernych (np. siedzących w domu, wychodzących sporadycznie do sklepu itp.), oraz czynnych (pracujących, uprawiających sport, oraz aktywne życie towarzyskie). Te dwa przykłady osób, o tym samym niedosłuchu będzie miało różne oczekiwania co do aparatów słuchowych. Załóżmy, że dostosujemy ustawienia na poziomie podstawowym w mało rozbudowanym funkcjonalnie aparacie słuchowym, w jednym i drugim przypadku będzie lepsza słyszalność i uzyskamy poprawę, ale czy będzie taki sam efekt, u jednej i drugiej osoby z takim samym ubytkiem słuchu? Niestety nie. Osoba czynna, która przebywa w różnych środowiskach i robiąca wiele innych czynności niż nasza osoba bierna, będzie nie do końca zadowolona z tego co zaproponowaliśmy. Dlaczego? Ponieważ, podstawowe funkcje nie będą dostosowywać się do sytuacji w których się znajduje, nadzwyczajnie aparat słuchowy będzie za “słaby”, opcje są mniej zaawansowane lub niektórych brak. Jeśli odwrócimy sytuację i dostosujemy aparaty słuchowe do osoby czynnej, osoba bierna będzie zadowolona bo będzie słyszeć, lecz czy wykonując podstawowe czynności potrzebuje ona aż tak zaawansowanej techniki ? – Nie. Dlatego tak ważne jest, aby nie oceniać z góry i nastawiać się na cenę aparatu, bez wykonania przede wszystkim badania słuchu i dokładnego wywiadu w gabinecie protetyki. Czasami aparaty słuchowe tańsze mogą wyglądać dokładnie tak samo jak z najwyższej półki, lecz różni je wnętrze (elektronika). 

Jaka jest cena aparatów słuchowych?

Ceny kształtują się różnie, tak jak wcześniej zostało wspomniane zależy od stopnia zaawansowania funkcji. Aparat słuchowy możemy kupić już od 1000 zł, a są również ceny sięgające ok. 10tys zł. Dlatego ważne jest aby nie nastawiać się na cenę przed wizytą u protetyka słuchu. 

Czy są dopłaty do aparatów słuchowych?

Ostateczna cena aparatów słuchowych jest wiadoma dopiero po badaniu słuchu, oraz dokładnym wywiadzie z pacjentem.  Później protetyk słuchu dobiera wspólnie z klientem kilka aparatów i dokonuje szczegółowej analizy i opisu sprzętu. Decyzję o zakupie podejmuje pacjent, który ma prawo do zakupu za gotówkę bądź rozłożyć kwotę na raty. Oczywiście można skorzystać z dofinansowań z Narodowego Funduszu Zdrowia, oraz PFRON.

Po więcej szczegółów zapraszamy do kontaktu z Nami 🙂

Każdy znajdzie coś dla siebie względem ceny, funkcji, wyglądu. Nie czekaj! Sprawdź Naszą ofertę i umów się na wizytę już dziś! >>>>Kliknij tutaj i skontaktuj się z Nami<<<< 

Tags:

No responses yet

    Dodaj komentarz