Aparaty słuchowe

 

Aparaty słuchowe po względem technologii obróbki dźwięku możemy podzielić na

1)      Aparaty słuchowe analogowe

2)      Aparaty słuchowe cyfrowe.

Aparaty słuchowe analogowe można już dziś zaliczyć do odległej przeszłości.  Zostały zastąpione nowoczesną technologią cyfrową i w tej chwili właściwie tylko takie znajdują się w sprzedaży.

Ze względu na rodzaj aparaty słuchowe dzielimy na

 

duo granit silber w cmykAparaty Zauszne – BTE

Tego typu aparaty słuchowe są najczęściej sprzedawanymi aparatami. Noszone są za uchem a dźwięk do ucha doprowadzany jest wężykiem, który podłączony jest do wkładki wykonanej indywidualnie dla każdego pacjenta. 


 

 

 

 

 

 

 

 

xs darkgranite tube 270 Aparaty słuchowe na otwarte dopasowanie.

Są to aparaty BTE, łączone z uchem cienkim wężykiem zakończonym wkładką indywidualną lub uniwersalną w taki sposób aby nie zamykać przewodu słuchowego. Ideą pracy takiego aparaty jest wzmacnianie jedynie cichych dźwięków natomiast dźwięki głośne są słyszane w sposób naturalny przez otwarty kanał słuchowy.


 

 

 

 

 

 

BX D8 RIC312 charcoal silver 4cAparaty Zauszne RIC

Są to aparaty zauszne, ale słuchawka aparatu umieszczana jest w kanale słuchowym. Dzięki temu aparat staje się mniejszy. Ze w względu na małą odległość słuchawki od błony bębenkowej dźwięk z tego rodzaju aparatów może byś wyraźniejszy. Tego rodzaju aparaty stają się coraz popularniejsze. Są cenione szczególnie za mały rozmiar i dobrą jakość dźwięku. 


 

Aparaty słuchowe wewnątrzuszne

 

sina s HR weiss frei RZAparaty CIC

Aparaty CIC to najmniejsze aparaty wewnątrzuszne. Ta cecha jest pożądana przez wielu pacjentów, ale należy pamiętać że w tych modelach wykorzystuje się bardzo małe bateria a co za tym idzie baterie te wymagają częstej wymiany. 


 

 

 

 

 

vega paar 2 freiAparaty ITC

Aparat ITC są rozmiarowo większe od wspomnianych wyżej CIC, posiadają za to większe wzmocnienie oraz baterie wystarczającą zwykle na dłuższy czas. Dodatkowo są tu zwykle wyposażane w cewki telefoniczne oraz cewki umożliwiającą sterowanie aparatem za pomocą pilota.


 

 

ITEAparaty ITE

Aparaty ITE posiadają wszystkie zalety ITC, ich rozmiar jest nieco większy, za to posiadają większe wzmocnienie.